Jak wybrać lustro do łazienki?

Jak wybrać lustro do łazienki?

Łazienka jest szczególnie ważnym pomieszczeniem w każdym domu, nie dokonujemy w niej remontu tak często, jak w innych pokojach, dlatego bardzo ważne jest, aby starannie zaprojektować jej wnętrze. Staranne dobranie dodatków takich jak gustowne doniczki czy lampa nad lustro wpływają na cały efekt.

Jak zawiesić lustro łazienkowe?

Lustro zawieszone w łazience pełni kilka funkcji. Oczywiście najważniejszą z nich jest możliwość przejrzenia się w nim, dlatego należy dobrać taką wysokość, aby umożliwić to wszystkim domownikom. Alternatywą jest wprawienie lustra na całą długość ściany. Niestety taka opcja, choć bardzo efektowna generuje dodatkowe koszty. Należy także pamiętać o zgodności kształtów, aby całość była spójna.

Lustro sprawdzające się przy wykonywaniu makijażu

Czasami lustro znajdujące się w łazience nie spełnia wszystkich oczekiwań podczas wykonywania makijażu. Z pomocą przychodzi lustro kosmetyczne, które w prosty sposób można przymocować na różnych powierzchniach. Dzięki wbudowanym przyssawkom istnieje możliwość dowolnej rotacji. Dodatkową zaletą jest oświetlenie typu LED ułatwiające wyłapanie niedoskonałości wymagających poprawy.

Lampa nad lustro jako obowiązkowy element wystroju

Lampa nad lustro to niezbędnik każdej łazienki. Nie tylko pełni funkcję estetyczną, ale odpowiednio dobrane równomiernie doświetla twarz. Jest to ważne, ponieważ codzienne czynności, takie jak malowanie czy golenie zostaje ułatwione. Efekt dobrego oświetlenia zyskujemy poprzez zamontowanie dwóch kinkietów posiadających zamknięte klosze albo wprawienie halogenowej obwódki. Na rynku dostępne są także lustra posiadające ramkę wykonaną z LED.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Duże lustro to świetny pomysł w małej łazience. Najlepiej sprawdzi się pionowy pas na całej długości ściany. Powiększy optycznie dostępną przestrzeń, wywołując bardzo ciekawy efekt, Jeśli ilość miejsca jest okrojona, to można zdecydować się na połączenie dwóch rzeczy w jednej, a mianowicie szafka nad umywalką posiadająca na drzwiczkach przyklejoną taflę lustrzaną. Niezależnie od stylu, w którym urządzamy wnętrze lustro i oświetlenie, to absolutna konieczność i jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych, dlatego warto dobrze przemyśleć ich zakup.

DOm