Dlaczego jakość powinna być ważniejsza od ceny?

Dlaczego jakość powinna być ważniejsza od ceny?

Zwykle robiąc zakupy, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę, a nie na jakość. Dzieje się tak, zwłaszcza w przypadku produktów, które z pozoru wydają się być mało istotne dla codziennego funkcjonowania, jak ręczniki czy koce. Czy skoncentrowanie się na jakości, pozwala zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza w perspektywie długofalowej?

Wysoka jakość to duża wytrzymałość

Wysoka cena jakościowych produktów, wynika przede wszystkim z faktu, że wykonywane są one przy użyciu materiałów najwyższej klasy. W przypadku ręczników często zamiast klasycznej bawełny używa się jej egipskich czy tureckich odpowiedników. Ręczniki wykonane z takich rodzajów bawełny, charakteryzują się zupełnie innym włóknem, którego długość pozwala na wytworzenie najlepszej przędzy. Drobne włókna wiążą się z koniecznością użycia większej ilością nitek niż normalnie. Wówczas splot staje się o wiele ciaśniejszy. Ręczniki wyprodukowane w taki sposób, są bardziej wytrzymałe. Bez obaw można prać je w pralce, nawet w 60 stopniach, bez utraty jakości. Cechuje je także odporność na rozciąganie. Wysoka wytrzymałość produktu, gwarantuje, że będzie nam on służył latami. Tanie wyroby najczęściej już po kilku praniach będą nosić widoczne ślady użytkowania – niskiej jakości materiały i luźny splot, sprawiają, że ręczniki szybko przestają być miękkie i chłonne.

Bezpieczeństwo i certyfikacja produktów

Ręczniki to jedna z tych rzeczy, która używana jest przez nas codziennie. Dlatego warto, jest zadbać, aby materiał, z którego są wykonane był, w pełni bezpieczny. Wysokiej jakości wyroby włókiennicze posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX, który wystawiany jest przez Instytut Włókiennictwa. Oznacza on, że używany przez nas produkt, został przebadany, pod kątem użycia w nim zakazanych barwników czy innych szkodliwych chemikaliów. Sprawia to, że ręczniki oznaczone tym certyfikatem są w pełni bezpieczne i nie wywołają żadnych niepożądanych reakcji alergicznych. Jest to szczególnie ważne, gdy użytkowane są one przez dzieci. Wybierając ręczniki, warto jest także zwrócić uwagę, czy posiadają one ochronę antybakteryjną. Coraz częściej wysokiej jakości ręczniki, wyposażone są w specjalną technologię, która ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz przeciwgrzybicze. Jest ona o wiele skuteczniejszym sposobem na walkę z bakteriami, niż tradycyjne pranie.

 

DOm