Podstawowe narzędzia potrzebne do ogrodnictwa

Podstawowe narzędzia potrzebne do ogrodnictwa

Ogólnie rzecz biorąc, potrzebujesz tylko kilku niedrogich narzędzi, aby wszystko było różowe i wyglądało jak statek w ogrodzie, a także przyzwoity zabójca chwastów ! Ale prz ny tak wielu do wyboru, czego naprawdę potrzebujesz? Ławki ogrodowe pokazują, jakich narzędzi potrzebujemy, aby rozwinąć nasz zielony kciuk.

Czy naprawdę potrzebujesz szpadla? A co z kielnią? A czym w ogóle są sekatory ?! Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w ogrodnictwie, czy doświadczonym ogrodnikiem z zielonymi palcami kciuka, zrozumienie, które narzędzia są przydatne, może być trudne, zwłaszcza przy tak dużym wyborze.

Oprócz podstawowych narzędzi, jeśli chcesz przenieść swoje ogrodnictwo na wyższy poziom, możesz zainwestować trochę pieniędzy w przydatne narzędzia ogrodnicze.

Oczywiście to, co jest podstawowym narzędziem dla jednego ogrodnika zielonego kciuka, może nie być dla innego. Na przykład ogrodnik z kwitnącą działką warzywną będzie potrzebował dobrej jakości, ostrej przestrzeni, podczas gdy ktoś, kto zajmuje się ogrodem w doniczkach na balkonie, nie będzie jej potrzebował.

Spójrz na tę listę – których z nich potrzebujesz?

Dobre, ostre sekatory lub sekatory

Można powiedzieć, że są to grubo osadzone nożyczki ogrodnicze, które przecinają wszystko do grubości gałęzi krzewu. Musisz je ostrzyć, ponieważ im czystsze cięcie, tym łatwiej się z nimi obchodzi.

Te trzymane w ręku świetnie nadają się do małych roślin i krzewów, ale do cięższych prac, takich jak większe krzewy i małe drzewa, wersje z długimi trzonkami byłyby dobrą inwestycją.

Idealne dla większości ogrodników. Dobra para będzie kosztować 15 funtów w górę.

Szpadel

Łopata służy do wykopywania dołów do sadzenia większych krzewów i drzew. Powinien być „ostry” (ale nie jak nóż!), Żeby przecinał glebę. W przypadku cięższych gleb, takich jak glina, naprawdę przyzwoita jakość jest niezbędna, aby kopanie i sadzenie były lżejsze.

Oprócz rozważenia roboczego końca narzędzia, należy również wziąć pod uwagę trzon i uchwyt;

  • Trzonek – oprócz drewnianych lub metalowych wałów, możesz kupić przestrzeń wykonaną z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jeśli przechowujesz narzędzia na zewnątrz, plastik nie zgnije ani nie wypaczy się, ale sprawdź, jak trzonek łączy się z łopatą.
  • Rękojeść – górny koniec musi gładko i wygodnie leżeć w dłoni. Podobnie jak w przypadku większości narzędzi ogrodniczych, posługiwanie się nimi przed zakupem to dobry ruch.

Dobra przestrzeń zwykle ma trochę ciężaru, ponieważ to znowu może pomóc, jeśli chodzi o kopanie nad ziemią.

Świetne dla ogrodników działkowych i ogrodniczych w tunelach foliowych, a także dla tych, którzy kopią granice. Balkon lub mały ogrodnik mogą go nie potrzebować. Spodziewaj się zapłacić 10 funtów w górę za dobrą jakość, bez kłopotów.

Kielnia ogrodnicza

Dobrej jakości kielnia ogrodnicza jest prawdopodobnie niezbędna dla większości ogrodników. To duża łyżka, ale miniaturowa wersja przestrzeni ogrodowej, o której mówiliśmy wcześniej.

Za pomocą kielni ogrodniczej możesz wykonać niezliczone zadania ogrodnicze, od wykopywania małych dołków na rośliny po przesypywanie kompostu z worków do doniczek i tak dalej.

Ponieważ jest to tak istotne, wydaj na niego, aby działał przez lata. powinien wygodnie leżeć w dłoni, a niektórzy wolą kielnię ogrodniczą, która ma delikatną krawędź i wklęsły kształt.

Niezbędny dla większości ogrodników. Wybierz taki, który ma pewną wagę, ponieważ, podobnie jak łopata, pomaga przeciąć ziemię. W przypadku ogrodników balkonowych lub doniczkowych równie dobrze może się sprawdzić stara łyżka.

Wysokiej jakości kielnie ogrodnicze z dobrym uchwytem mogą być sprzedawane od 10 funtów w górę.

Szybka lista narzędzi

Inne niezbędne narzędzia ogrodnicze mogą obejmować;

  • Konewka – plastikowa konewka świetnie nadaje się do podlewania niewielkich skrawków ogrodu. Wybieraj spośród szerokiej gamy kolorów i wybierz plastik, który zapewni trwałość, zamiast metalowych, które mogą rdzewieć. Jeśli używasz chemicznego środka chwastobójczego, normą jest użycie oddzielnej, czerwonej puszki. Istnieją jednak bardziej przyjazne alternatywy dla zwalczania chwastów .
  • Zbiornik na wodę – zaczynając od 35 funtów za średniej wielkości, zbiornik na wodę do zbierania wody deszczowej z rynien jest niezbędny dla zrównoważonego nowoczesnego ogrodnictwa.
  • Ręczny widelec ogrodniczy – mniejszy widelec może być przydatny do zeskrobywania wierzchniej warstwy gleby w celu wykopania mniejszych płatów. Ponownie sprawdź, czy dobrze leży w dłoni i spodziewaj się zapłaty od 10 GBP w górę. Ogrodnik balkonowy może w tym samym celu użyć starego widelca do serwowania.
  • Kielnia do cebulek – podobnie jak kielnia ogrodnicza, jest to smuklejsza wersja, idealna do tworzenia głębokich, smukłych otworów do wrzucenia włókna cebulowego, a następnie cebulki. Może to być cokolwiek od 5 GBP wzwyż. Stary kij od miotły robi to samo, jeśli masz go pod ręką.
DOm