Jak wybrać ławeczkę do wanny?

Jak wybrać ławeczkę do wanny?

Osoby o obniżonej sprawności oraz seniorzy każdego dnia stają przed wyzwaniem, które związane jest z korzystaniem z tradycyjnej wanny kąpielowej. Spora ilość łazienek, zwłaszcza w mieszkaniach w blokach, posiada wanny o wysokich krawędziach, co sprawia, że nie odpowiadają one potrzebom i możliwościom związanym z mniejszą sprawnością. Na szczęście rynek medyczny i rehabilitacyjny oferuje taki przybór jak ławeczka do wanny, który ułatwia kąpiel i zmniejsza ryzyko upadków czy kontuzji.

Ławeczka do wanny — jakie jest jej zastosowanie?

Zastosowanie przyboru łazienkowego, jakim jest ławeczka do wanny, to przede wszystkim ułatwienie wyjście i wejścia do niej, jak i również zapewnienie odpowiedniej pozycji leżącej, która normalnie wymaga zbyt dużego wysiłku. Ławeczka do wanny pozwala korzystać z kąpieli na siedząco, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa, a głównie komfortu osoby niepełnosprawnej lub seniora. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt niezależności i samodzielności użytkownika, który także można otrzymać poprzez zastosowanie takiego przyboru kąpielowego. W przypadku, w którym pomoc drogiej osoby jest konieczna ze względu na dolegliwości chorego, właściwie dobrana ławka do wanny umożliwi łatwe przemieszczanie się do wanny oraz z powrotem, jak i samą kąpiel.

Jaka ławka do wanny okaże się najlepszym wyborem?

Wybór właściwej ławeczki do wanny niejednokrotnie jest również związany z jej kosztem. Trzeba pamiętać, iż na własnym bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Co więcej, nie ma potrzeby, aby przepłacać za produkt, którego całkowicie się nie wykorzysta. Chodzi tutaj o zakup droższej, wzmocnionej ławki dla osoby o drobnej budowie ciała.

Tak więc wybierając ławeczkę do wanny, warto zastanowić się oraz określić główne problemu, z którymi boryka się osoba z niepełnosprawnością lub senior oraz względem tego dobrać najlepsze rozwiązanie. Warto także spróbować przewidzieć perspektywy na najbliższą i odległa przyszłość. Sprawi to, że wybrany model będzie służył długo i nie będzie wymagał wymiany w niedalekim czasie.

Mimo że ławeczki na wannę są coraz częściej spotykane, nawet w dużych marketach, zaleca się zaopatrzyć w model bezpieczny i atestowany, który posiada status produktu medycznego. Nie ma potrzeby obawiać się rozmowy z pracownikiem obsługi sklepu z wyposażeniem łazienek dla osób starszych, który ma sporą wiedzę na temat oferowanych produktów. Personel po dokonaniu krótkiego i rzetelnego wywiadu, doradzi najlepsze rozwiązanie.

DOm