Ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała?

Ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała?

Najczęściej, gdy robimy pompki albo przysiady, to nawet nie za bardzo zastanawiamy się nad tym, że są to perfekcyjne ćwiczenia, przy których nie potrzebujemy przyrządów, bo wykorzystujemy masę własnego ciała. Podobnie działają taśmy oporowe, które gwarantują nam jednak większą ilość ćwiczeń.

Czy taśmy oporowe mogą rozbudować trening?

To, na co w końcu będzie narzekać każdy potencjalny sportowiec, ale także amator to monotonia treningowa. W końcu każdy znudzi się wykonywaniem tych samych ćwiczeń. Wystarczy tylko podać przykład biegaczy, którzy regularnie biegają naokoło boiska. W końcu każdemu znudzi się wykonywanie powtarzalnych czynności. Dlaczego jednak nie wprowadzić jakiś nowych elementów do treningu? W końcu takie jakieś alternatywne rozwiązania rekomendują nawet doświadczeni trenerzy. Wszelkie dodatkowe ćwiczenia będą dodatkowo wzmacniać mięśnie i oczywiście pobudzać metabolizm. Jedną z ciekawszych opcji mogą być taśmy oporowe, które obecnie są popularne na całym świecie. Do niedawna nie były stosowane w Polsce, ale obecnie rzeczywiście robią dużą furrorę. Wszystko przez to, że Polacy coraz bardziej intensywnie interesują się aktywnością sportową i odwiedzają kluby fitness. To tam właśnie wykorzystuje się na dużą skalę tego typu taśmy, które służą do różnych prostych ćwiczeń, choć mogą też być wykorzystane przez sportowców koncentrujących się na treningu zaawansowanym. W końcu to my decydujemy, jak duży nacisk wystąpi, a więc jednocześnie, jak bardzo zaczniemy rozwijać nasze mięśnie. To jest zresztą główną zaletą tych taśm. Chodzi o to, że sami możemy regulować wysiłek i w efekcie też nie dopuścić do kontuzji.

Czy tylko sportowcy wykorzystują taśmy oporowe?

Trudno zresztą wymienić wszystkie plusy takich akcesoriów sportowych, ponieważ taśmy będą się sprawdzały w bardzo różnych okolicznościach. Ich uniwersalność głównie gwarantowana jest przez to, że możemy ćwiczyć z nimi w zasadzie w każdej przestrzeni. Może to być mieszkanie i to nawet małe, gdzie pozornie nie ma miejsca do ćwiczeń. Wystarczy zaczepić taśmy o drążek do podciągania i już możemy rozpocząć trenowanie. Można też je wykorzystać na przykład na biwaku. Wystarczy tu jedynie jakaś gałąź i miejsce do trenowania mamy gotowe. Pamiętajmy też o tym, że taśmy oporowe są na bardzo dużą skalę wykorzystywane podczas rehabilitacji. Rehabilitanci cenią je właśnie za swobodne rozciąganie mięśni u osób, które są otyłe albo są po poważnych urazach.

Uroda