5 wskazówek dotyczących oświetlenia basenu

5 wskazówek dotyczących oświetlenia basenu

Nocne pływanie to świetny sposób na relaks po męczącym dniu. Pięknie oświetlone podwórko i basen mogą pomóc w stworzeniu spokojnej atmosfery, która pozwoli na chwilę odprężenia i relaksu.

Oprócz stworzenia odpowiedniej atmosfery, którą chcesz mieć, odpowiednie oświetlenie basenu i podwórka zapewnia bezpieczeństwo każdemu, kto przychodzi do Twojego domu, aby skorzystać z basenu.

Chcesz stworzyć relaksującą przystań na swoim podwórku? Oto kilka naprawdę świetnych wskazówek dotyczących oświetlenia basenu na Twoim podwórku i basenie.

Rozpal swój taras

Wykonujesz wiele czynności na swoim tarasie przy basenie, więc upewnij się, że jest on wystarczająco oświetlony, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Umieść światła wokół basenu i oświetlaj ścieżki wieczorem, aby ludzie mogli bezpiecznie poruszać się do iz basenu. Ten jest zdecydowanie najlepszym z naszych wskazówek dotyczących oświetlenia basenu. Wspaniałą rzeczą w oświetleniu tarasu basenowego jest to, że nadaje ono Twojemu basenowi dramatyczny charakter, jednocześnie promując bezpieczeństwo.

Czy chcesz cieszyć się kąpielą w świetle księżyca, nawet gdy nie ma księżyca? Brzmi niesamowicie, prawda? Cóż, oświetl swój taras od góry, aby stworzyć iluzję światła księżyca! Jeśli masz dojrzałe drzewa otaczające basen, możesz również zainstalować światła na gałęziach drzew, aby stworzyć iluzję światła księżyca. Zobaczysz cienie z gałęzi drzew i liści na basenie. Jeśli nie masz otaczających drzew, możesz stworzyć podobny efekt, zawieszając światła na szczytach dachu.

Umieść światła strategicznie

Blask światła zrujnuje relaksujące otoczenie basenu, które chcesz mieć, więc upewnij się, że oświetlenie basenu jest rozmieszczone bardzo strategicznie. Unikaj umieszczania ich w miejscach, w których świecą bezpośrednio w oczy ludzi.

Powinieneś także ustawić dwa światła basenu naprzeciw siebie, aby zmniejszyć olśnienie. Posiadanie dwóch świateł skierowanych na siebie wyeliminuje brzydkie cienie, dzięki czemu basen będzie czysty i wolny od cienia.

Inną strategiczną lokalizacją świateł jest umieszczenie ich na ścianach. Kinkiety naprawdę podkreślają kreatywne aspekty krajobrazu wokół basenu. Ponieważ są one zwykle małe i dobrze ukryte, kinkiety świetnie nadają się do tworzenia dramatycznego efektu świetlnego. Pomaga również to, że ludzie niełatwo używają źródła światła, gdy używasz kinkietów.

Możesz zainstalować kinkiety na teksturowanych ścianach, ścianach do siedzenia, dołach przeciwpożarowych itp. Poproś o pomoc profesjonalnych elektryków, aby zapewnić prawidłową i bezpieczną instalację kinkietów.

Warto również rozważyć zainstalowanie ściemniacza, który pozwoli kontrolować poziom światła. Niezależnie od tego, czy jesteś w nastroju imprezowym, czy relaksującym, ściemniacz może pomóc w stworzeniu idealnego nastrojowego oświetlenia, które chcesz. Istnieją ściemniacze, które można obsługiwać nawet za pomocą inteligentnego urządzenia.

Oświetl swoje podwórko

Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie nie tylko na basenie, ale także na całym podwórku. Pomoże to uczynić Twoje podwórko jeszcze przyjemniejszym otoczeniem.

Na początek powinieneś użyć różnych rodzajów oświetlenia, takich jak świece i latarnie. Możesz także użyć kul ogrodowych lub ogrodowych, aby stworzyć bardziej wyrafinowany wygląd swojego podwórka.

Oświetlenie sznurkowe to kolejny rodzaj oświetlenia, który będzie wyglądał naprawdę świetnie zarówno na Twoim podwórku, jak i na basenie. Nie ograniczaj się tylko do zawieszania świateł nad basenem. Możesz je również powiesić na roślinach i drzewach. Lub możesz nawet użyć oświetlenia sznurkowego, aby zapewnić funkcjonalne światło wewnątrz pergoli lub nad basenem. To naprawdę prosty i niedrogi sposób, aby pięknie oświetlić basen i podwórko.

Chcesz zmienić swój basen w tropikalną ucieczkę ? Latarki i lampy Tiki to doskonałe akcenty projektowe, które natychmiast zmienią Twój basen w tropikalny raj. Zamiast latarek tiki z knotem i olejem można zamiast tego użyć latarek tiki, z włączanym światłem jako jeszcze bezpieczniejszą opcją.

Upewnij się, że nałożyłeś również swoje światła. Dobrą wskazówką jest użycie opraw oświetleniowych, które zaakcentują kluczowe cechy Twojego podwórka. Możesz stonować okoliczne obszary bardziej stonowanym oświetleniem lub możesz zainstalować ciepłe światła, aby stworzyć dramatyczny efekt.

Warto również pomyśleć o paleniskach na jesienne i zimowe wieczory. Dzięki paleniskom możesz mieć jednocześnie światło i ciepło. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się swoim podwórkiem przez cały rok.

Użyj oświetlenia LED

Oświetlenie LED jest opcją przyjazną dla środowiska, która jest znacznie bezpieczniejsza, solidniejsza i bardziej energooszczędna w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi. Diody LED są jasne i mogą świecić nawet 30000 godzin bez konieczności częstej wymiany.

Chociaż diody LED mogą na początku być droższe, na dłuższą metę zdecydowanie okazują się tańsze, ponieważ mogą trwać przez długi czas. Dzięki swoim licznym zaletom oświetlenie LED jest jednym z najlepszych sposobów na piękne oświetlenie basenu i terenów przydomowych.

Przeglądaj światła słoneczne

Światła słoneczne to fantastyczna, przyjazna dla środowiska opcja oświetlenia, której można używać na basenie i na podwórku. Występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Niektóre z nich mają nawet wbudowane czujniki światła, które automatycznie włączają się o zmroku.

Zawsze pamiętaj, że podobnie jak w przypadku słonecznych podgrzewaczy basenowych , lampy słoneczne opierają się na świetle słonecznym. Tak więc podczas złej pochmurnej pogody Twoje światła słoneczne mogą nie świecić tak jasno.

Odpowiednie oświetlenie może zapewnić Twojej przestrzeni zewnętrznej odpowiednie oświetlenie, którego potrzebuje i sprawić, że Twój dom będzie wyglądał na wykończony i naprawdę złożony. Co najważniejsze, dostateczne oświetlenie basenu i podwórka zapewnia również bezpieczeństwo Twojej rodzinie i przyjaciołom.

 

DOm Różności Zakupy