5 powodów, dla których warto odwiedzić Innsbruck

5 powodów, dla których warto odwiedzić Innsbruck

Każdy zapalony podróżnik powie ci, że zamiast podejmować postanowienia noworoczne, będą robić plany podróży, w tym ja! Istnieje ogromny świat, więc szkoda byłoby nie spróbować zobaczyć go tak dużo, jak tylko możesz. Na szczycie mojej listy życzeń podróżniczych na rok 2020 znajduje się Innsbruck w Austrii iw tym poście podzielę się z Wami 5 powodami, dla których warto odwiedzić Innsbruck Austria.

Ten ośrodek sportów zimowych położony jest w austriackich Alpach i ma wiele do zaoferowania każdemu. Sprawdź Innsbruck.info, aby uzyskać więcej informacji. A jeśli myślisz, że to wszystko Alpy i narty, nie martw się, ja też nie uprawiam sportów zimowych. Jeśli jesteś podobny do mnie i zastanawiasz się, dlaczego warto odwiedzić Innsbruck Austria, sprawdź ten post!

Złoty Dach / Goldenes Dachl

Udaj się na stare miasto w Innsbrucku, aby zobaczyć niektóre z najpopularniejszych atrakcji miasta . Albo jeszcze lepiej, dlaczego nie widzi się najbardziej popularną atrakcją w Innsbrucku – Złoty Dach, lub Goldenes Dachl. Ten balkon był używany przez cesarza Maksymiliama I i jego żonę Biancę Maria Sforza do obserwowania festiwali i wydarzeń na placu poniżej. Dach został ukończony w 1500 roku i chociaż wydaje się być wykonany ze złota, jest pozłacany ogniowo. Oznacza to, że złoto przylegało do miedzi. Nie czyni to jednak mniej imponującym!

Zamek Ambras

Nie możemy rozmawiać o czasach imperium, nie wspominając o cudu, jakim jest zamek Ambras. Z rozległymi ogrodami, wodospadami, a nawet wędrującymi pawiami nic dziwnego, dlaczego ludzie gromadzą się, aby zobaczyć ten zamek. Wzmiankę o zamku odnaleziono w dokumentach z X wieku. Uważa się, że na jego miejscu znajdował się inny zamek, ale został zniszczony w 1133 roku. Po zamku nie zachowały się żadne ślady, ale mówi się, że część oryginalnego materiału została wykorzystana do wykonania obecnego zamku.

Nordkettenbahn

Kolejka linowa Nordkettenbahn lub Nordkette to najlepszy sposób na dotarcie do Nordkette, najbardziej wysuniętego na południe łańcucha górskiego północnych Alp Wapiennych. Możesz skorzystać z kolejki linowej, aby wjechać na górę i zobaczyć zabytki, tak jak ja. Ta podróż trwa około 20 minut i możesz pozostać na niej i udać się na szczyt lub zatrzymać się na różnych przystankach. Na każdym przystanku dostępne są różne zajęcia. Jedną z nich jest skocznia narciarska Bergisel!

Swarovski Kristallwelten

Wiem, o czym myślisz – czy to jakiś związek z pięknymi klejnotami Swarovskiego? Rzeczywiście jest. Tylko 20 km na wschód od Innsbrucka znajduje się fabryka Swarovskiego. Ten fantastyczny świat lub gigant został stworzony przez artystę André Hellera. Ten cudowny świat powstał z okazji setnej rocznicy powstania firmy Swarovski w 1995 roku.

Kraina Olbrzyma jest podzielona na 17 Komnat Cudów, a każda z nich zawiera oszałamiającą kolekcję cennych przedmiotów. Od The Timeless, galerii, która opowiada nam historię Swarovskiego po magiczną Kryształową Kopułę. Jest tak wiele do zobaczenia!

Maria-Theresien Strasse

Jeśli wolisz siedzieć w kawiarni i obserwować ludzi, to Maria-Theresien Strasse jest dla Ciebie. Ta droga, nazwana na cześć cesarzowej Marii Teresy, jest jedną z najbardziej ruchliwych w Innsbrucku. Jest to ulica zamknięta dla ruchu kołowego, co ułatwia poruszanie się bez obawy o swoje bezpieczeństwo.

DOm Firma Rodzina Różności Uroda Zdrowie